Amphenol ICC (Commercial Products) FCE17A15PA440
Part No.:
FCE17A15PA440
Description:
CONN D-SUB PLUG 15POS R/A SOLDER
Shipping
FCE17A15PA440 Information
Packaging:
Box
Connector Type:
Plug, Male Pins
Number of Positions:
15
Shell Size, Connector Layout:
2 (DA, A)
Current Rating (Amps):
5A
Backset Spacing:
0.318" (8.08mm)