Signal Transformer FCBA1-0805F-22NJ
Part No.:
FCBA1-0805F-22NJ
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
FIXED IND 22NH 500MA 0.22 MOHM
Shipping
FCBA1-0805F-22NJ Information
Series:
FCBA1-0805
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Inductance:
22 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
500 mA
DC Resistance (DCR):
220mOhm Max
Q @ Freq:
55 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
2.6GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Supplier Device Package:
0805
Size / Dimension:
0.091" L x 0.068" W (2.30mm x 1.73mm)
Height - Seated (Max):
0.060" (1.52mm)