Signal Transformer FCBA1-0402F-13NJ
Part No.:
FCBA1-0402F-13NJ
Description:
FIXED IND 13NH 640MA 0.21 MOHM
Shipping
FCBA1-0402F-13NJ Information
Inductance:
13 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
640 mA
DC Resistance (DCR):
210mOhm Max
Q @ Freq:
25 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:
3.45GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Size / Dimension:
0.047" L x 0.028" W (1.19mm x 0.70mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.66mm)