EPSON FA-20H 12.0000MD30Z-K5
Part No.:
FA-20H 12.0000MD30Z-K5
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 12.0000MHZ 10PF SMD
Shipping
FA-20H 12.0000MD30Z-K5 Information
Series:
FA-20H
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
12 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
150 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-20°C ~ 75°C
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)