KEMET F881KM392J300C
Part No.:
F881KM392J300C
Description:
3900PF 300V
Shipping
F881KM392J300C Information
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
300V
Voltage Rating - DC:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.413" L x 0.236" W (10.50mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.472" (12.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)