KEMET F881KJ332J300L
Part No.:
F881KJ332J300L
Description:
3300PF 300V
Shipping
F881KJ332J300L Information
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
300V
Voltage Rating - DC:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.413" (10.50mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)