KEMET F881BG223K300C
Part No.:
F881BG223K300C
Shipping
F881BG223K300C Information
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
300V
Voltage Rating - DC:
800V
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.472" (12.00mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)