KEMET F881BB272K300A
Part No.:
F881BB272K300A
Description:
CAP FILM POLYPROP RAD Y2
Shipping
F881BB272K300A Information
Capacitance:
2700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
300V
Voltage Rating - DC:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.157" W (18.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.394" (10.00mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)