KEMET F881AL222K300R
Part No.:
F881AL222K300R
Description:
CAP FILM POLYPROP RAD Y2
Shipping
F881AL222K300R Information
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
300V
Voltage Rating - DC:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.512" L x 0.374" W (13.00mm x 9.50mm)
Height - Seated (Max):
0.295" (7.50mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)