KEMET F872AK822M480L
Part No.:
F872AK822M480L
Description:
CAP FILM POLYPROP RAD X1
Shipping
F872AK822M480L Information
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
480V
Voltage Rating - DC:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.433" (11.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)