KEMET F871BK823J330C
Part No.:
F871BK823J330C
Description:
.082UF 330V
Shipping
F871BK823J330C Information
Capacitance:
0.082 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
330V
Voltage Rating - DC:
800V
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max):
0.531" (13.50mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)