KEMET F871BG683J330Z
Part No.:
F871BG683J330Z
Description:
.068UF 330V
Shipping
F871BG683J330Z Information
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
330V
Voltage Rating - DC:
800V
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.472" (12.00mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)