KEMET F871BE563K330L
Part No.:
F871BE563K330L
Description:
CAP FILM POLYPROP RAD X1
Shipping
F871BE563K330L Information
Capacitance:
0.056 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
330V
Voltage Rating - DC:
800V
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.217" W (18.00mm x 5.50mm)
Height - Seated (Max):
0.492" (12.50mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)