KEMET F871BC473M330L
Part No.:
F871BC473M330L
Description:
CAP FILM POLYPROP RAD X1
Shipping
F871BC473M330L Information
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
330V
Voltage Rating - DC:
800V
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.433" (11.00mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)