KEMET F871BC393J330C
Part No.:
F871BC393J330C
Description:
.039UF 330V
Shipping
F871BC393J330C Information
Capacitance:
0.039 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
330V
Voltage Rating - DC:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.433" (11.00mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)