KEMET F871AP223J330C
Part No.:
F871AP223J330C
Description:
.022UF 330V
Shipping
F871AP223J330C Information
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
330V
Voltage Rating - DC:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.472" (12.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)