KEMET F871AO333J330A
Part No.:
F871AO333J330A
Description:
.033UF 330V
Shipping
F871AO333J330A Information
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
330V
Voltage Rating - DC:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.512" L x 0.276" W (13.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.669" (17.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)