KEMET F871AL182M330L
Part No.:
F871AL182M330L
Description:
CAP FILM POLYPROP RAD X1
Shipping
F871AL182M330L Information
Capacitance:
1800 pF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
330V
Voltage Rating - DC:
800V
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.512" L x 0.374" W (13.00mm x 9.50mm)
Height - Seated (Max):
0.295" (7.50mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)