KEMET F863BN334K310C
Part No.:
F863BN334K310C
Description:
CAP FILM 0.33UF 10% 630VDC RAD
Shipping
F863BN334K310C Information
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
310V
Voltage Rating - DC:
630V
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm)
Height - Seated (Max):
0.575" (14.60mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)