KEMET F863BK224M310R
Part No.:
F863BK224M310R
Description:
CAP FILM 0.22UF 20% 630VDC RAD
Shipping
F863BK224M310R Information
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
310V
Voltage Rating - DC:
630V
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max):
0.535" (13.60mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)