KEMET F862BK104K310ZL32KV054
Part No.:
F862BK104K310ZL32KV054
Description:
.100UF 310V
Shipping
F862BK104K310ZL32KV054 Information
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
310V
Voltage Rating - DC:
630V
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max):
0.531" (13.50mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)