KEMET F861BB183K310L
Part No.:
F861BB183K310L
Description:
CAP FILM POLYPROP RAD X2
Shipping
F861BB183K310L Information
Capacitance:
0.018 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
310V
Voltage Rating - DC:
630V
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.157" W (18.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.394" (10.00mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)