KEMET F861AL183J310A
Part No.:
F861AL183J310A
Description:
.018UF 310V
Shipping
F861AL183J310A Information
Capacitance:
0.018 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
310V
Voltage Rating - DC:
630V
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.512" L x 0.374" W (13.00mm x 9.50mm)
Height - Seated (Max):
0.295" (7.50mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)