KEMET F462BC223J1K0C
Part No.:
F462BC223J1K0C
Description:
CAP FILM POLYPROP RAD
Shipping
F462BC223J1K0C Information
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
300V
Voltage Rating - DC:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.433" (11.00mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)