KEMET F461KM124K250L
Part No.:
F461KM124K250L
Description:
CAP FILM POLYPROP RAD
Shipping
F461KM124K250L Information
Capacitance:
0.12 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
160V
Voltage Rating - DC:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.413" L x 0.236" W (10.50mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.472" (12.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)