KEMET F461JT104K160A
Part No.:
F461JT104K160A
Shipping
F461JT104K160A Information
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
90V
Voltage Rating - DC:
160V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.433" (11.00mm)
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)