KEMET F461JQ473J250C
Part No.:
F461JQ473J250C
Shipping
F461JQ473J250C Information
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
160V
Voltage Rating - DC:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.283" L x 0.197" W (7.20mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.394" (10.00mm)
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)