KEMET F461BK184K400C
Part No.:
F461BK184K400C
Description:
CAP FILM POLYPROP RAD
Shipping
F461BK184K400C Information
Capacitance:
0.18 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
220V
Voltage Rating - DC:
400V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max):
0.531" (13.50mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)