KEMET F461BG334J250R
Part No.:
F461BG334J250R
Description:
CAP FILM POLYPROP RAD
Shipping
F461BG334J250R Information
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
160V
Voltage Rating - DC:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.472" (12.00mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)