KEMET F461BE683K630Z
Part No.:
F461BE683K630Z
Description:
CAP FILM POLYPROP RAD
Shipping
F461BE683K630Z Information
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
250V
Voltage Rating - DC:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.217" W (18.00mm x 5.50mm)
Height - Seated (Max):
0.492" (12.50mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)