KEMET F461BB273J630L
Part No.:
F461BB273J630L
Description:
CAP FILM POLYPROP RAD
Shipping
F461BB273J630L Information
Capacitance:
0.027 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
250V
Voltage Rating - DC:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.157" W (18.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.394" (10.00mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)