KEMET F461AP124J400L
Part No.:
F461AP124J400L
Description:
CAP FILM POLYPROP RAD
Shipping
F461AP124J400L Information
Capacitance:
0.12 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
220V
Voltage Rating - DC:
400V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.472" (12.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)