Signal Transformer F1D1-060603W-R33M
Part No.:
F1D1-060603W-R33M
Description:
FIXED IND 0.33UH 21A 3 MOHM
Shipping
F1D1-060603W-R33M Information
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
21 A
Current - Saturation (Isat):
25A
DC Resistance (DCR):
3.5Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)