Signal Transformer F1D1-060603W-4R7M
Part No.:
F1D1-060603W-4R7M
Description:
FIXED IND 4.7UH 6A 29.4 MOHM
Shipping
F1D1-060603W-4R7M Information
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
6 A
Current - Saturation (Isat):
9A
DC Resistance (DCR):
33Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)