Signal Transformer F1D1-060603W-2R2M
Part No.:
F1D1-060603W-2R2M
Description:
FIXED IND 2.2UH 9.5A 13.2 MOHM
Shipping
F1D1-060603W-2R2M Information
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
9.5 A
Current - Saturation (Isat):
10A
DC Resistance (DCR):
15Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)