Signal Transformer F1D1-060603W-220M
Part No.:
F1D1-060603W-220M
Description:
FIXED IND 22UH 2.5A 138 MOHM
Shipping
F1D1-060603W-220M Information
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.5 A
Current - Saturation (Isat):
3A
DC Resistance (DCR):
170Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)