Signal Transformer F1D1-060603W-1R5M
Part No.:
F1D1-060603W-1R5M
Description:
FIXED IND 1.5UH 12A 10.1 MOHM
Shipping
F1D1-060603W-1R5M Information
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
12 A
Current - Saturation (Isat):
12A
DC Resistance (DCR):
12.1Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)