Signal Transformer F1D1-060603-3R3M
Part No.:
F1D1-060603-3R3M
Description:
FIXED IND 3.3UH 7A 26 MOHM
Shipping
F1D1-060603-3R3M Information
Series:
F1D1-0603
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
7 A
Current - Saturation (Isat):
6.5A
DC Resistance (DCR):
26Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.280" L x 0.260" W (7.10mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)