Signal Transformer F1D1-060603-2R2M
Part No.:
F1D1-060603-2R2M
Description:
FIXED IND 2.2UH 9A 16.5 MOHM
Shipping
F1D1-060603-2R2M Information
Series:
F1D1-0603
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
9 A
Current - Saturation (Isat):
7A
DC Resistance (DCR):
16.5Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.280" L x 0.260" W (7.10mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)