Signal Transformer F1D1-060603-220M
Part No.:
F1D1-060603-220M
Description:
FIXED IND 22UH 2.9A 135 MOHM
Shipping
F1D1-060603-220M Information
Series:
F1D1-0603
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.9 A
Current - Saturation (Isat):
2.5A
DC Resistance (DCR):
135Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.280" L x 0.260" W (7.10mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)