Signal Transformer F1D1-060603-150M
Part No.:
F1D1-060603-150M
Description:
FIXED IND 15UH 3A 118 MOHM
Shipping
F1D1-060603-150M Information
Series:
F1D1-0603
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3 A
Current - Saturation (Isat):
4A
DC Resistance (DCR):
118Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.280" L x 0.260" W (7.10mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)