Signal Transformer F1D1-050503W-R68M
Part No.:
F1D1-050503W-R68M
Description:
FIXED IND 0.68UH 9A 12 MOHM
Shipping
F1D1-050503W-R68M Information
Series:
F1D1-0503
Inductance:
680 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
9 A
Current - Saturation (Isat):
11.5A
DC Resistance (DCR):
12mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.213" L x 0.205" W (5.40mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)