Signal Transformer F1C1-322512-4R7M
Part No.:
F1C1-322512-4R7M
Description:
FIXED IND 4.7 UH 2.0A 135 MOHM
Shipping
F1C1-322512-4R7M Information
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2 A
Current - Saturation (Isat):
2.6A
DC Resistance (DCR):
135mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)