Signal Transformer F1C1-322512-1R5M
Part No.:
F1C1-322512-1R5M
Description:
FIXED IND 1.5 UH 4.3A 44 MOHM
Shipping
F1C1-322512-1R5M Information
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.3 A
Current - Saturation (Isat):
4.7A
DC Resistance (DCR):
44mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)