Signal Transformer F1C1-322510-R68M
Part No.:
F1C1-322510-R68M
Description:
FIXED IND 0.68 UH 5.7A 28 MOHM
Shipping
F1C1-322510-R68M Information
Inductance:
680 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
5.7 A
Current - Saturation (Isat):
7A
DC Resistance (DCR):
28mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)