Signal Transformer F1C1-322510-2R2M
Part No.:
F1C1-322510-2R2M
Description:
FIXED IND 2.2 UH 3.4A 66 MOHM
Shipping
F1C1-322510-2R2M Information
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.4 A
Current - Saturation (Isat):
3.5A
DC Resistance (DCR):
66mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)