Signal Transformer F1C1-252010-3R3M
Part No.:
F1C1-252010-3R3M
Description:
FIXED IND 3.3 UH 2.1A 100 MOHM
Shipping
F1C1-252010-3R3M Information
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.1 A
Current - Saturation (Isat):
2.5A
DC Resistance (DCR):
100mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)