Signal Transformer F1B1-464615-2R2M
Part No.:
F1B1-464615-2R2M
Description:
FIXED IND 2.2UH 1.95A 108 MOHM
Shipping
F1B1-464615-2R2M Information
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.95 A
Current - Saturation (Isat):
3A
DC Resistance (DCR):
108Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)