Signal Transformer F1B1-464615-150M
Part No.:
F1B1-464615-150M
Description:
FIXED IND 15.0UH 900MA 450 MOHM
Shipping
F1B1-464615-150M Information
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
900 mA
Current - Saturation (Isat):
1.2A
DC Resistance (DCR):
450Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)