Signal Transformer F1B1-383818-4R7M
Part No.:
F1B1-383818-4R7M
Description:
FIXED IND 4.7UH 1.37A 162 MOHM
Shipping
F1B1-383818-4R7M Information
Series:
F1B1-383818
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.37 A
Current - Saturation (Isat):
1.7A
DC Resistance (DCR):
162Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)